Decembrové číslo časopisu Moja Trnavská arcidiecéza

TRNAVA 8. decembra 2021 - Trnavská arcidiecéza v spolupráci s občianskym združením Lifestarter začala v septembri 2021 vydávať duchovno-spoločenský časopis s názvom Moja Trnavská arcidiecéza. Vychádza pravidelne každý mesiac, vždy v druhú nedeľu. Decembrové číslo bude dostupné vo všetkých farnostiach Trnavskej arcidiecézy v nedeľu, 12. decembra 2021.

Ľudia si ho môžu vo svojich farnostiach zakúpiť za dobrovoľný príspevok (odporúčaná cena je 50 centov) aj napriek obmedzeniam spôsobených pandémiou. Napríklad pri návšteve kostola za účelom súkromnej pobožnosti alebo sa obrátiť na svojho správcu farnosti.
 
Ako v každom čísle, aj v tomto sa nachádza veľa povzbudení, zamyslení, inšpirácií, či rôzne oznamy, správy a tipy. December sa nesie v znamení adventu a teda Očakávania Daru - narodenia Ježiša Krista. A to je aj téma tohto čísla. Zaujímavá rubrika Buditelia odhalí život a vnímanie viery poslankyne NR SR a psychologičky Lucie Drábikovej. Celý rozhovor je dostupný v aplikácii Spotify. December priniesol aj novú rubriku s názvom ABÚ zblízka, ktorá približuje historickú budovu teraz sídliaceho trnavského biskupského úradu. Strany pre rubriku Farnosť zaplnil Biely Kostol, filiálka farnosti Ružindol. Nesmie chýbať ani vianočná súťaž o knihu s názvom Obety a utrpenia Anny Kataríny Emmerichovej, do ktorej sa dá zapojiť do 5. januára 2022. Silný článok k rubrike Dobré dieloSpoločenstve Dismas predstavuje nezvyčajné spoločenstvo väzňov v leopoldovskej väznici. Špeciálna dvojstrana je venovaná práve Vianociam. Ponúka 7 tipov, ktoré urobia naše Vianoce iné. Kam na výlet v Trnavskej arcidiecéze predstavuje Detskú farmu Humanita v Kráľovej nad Váhom. Návštevníci tam môžu prísť kedykoľvek a môžu zažiť tesnú blízkosť zvierat všetkých druhov. Doma je rubrika prinášajúca nádherný príbeh o Márii a Jozefovi. Ďalej sa v časopise nachádzajú aj recenzie, rubrika Spoločenstvo, či Mladým a veľa iného zaujímavého obsahu.
 
Čitatelia sa tiež môžu zapojiť do tvorenia obsahu časopisu. A to úplne jednoducho - poslaním tipu na reportáž, dobré dielo či farnosť. Tiež prispieť fotkou, správou, či článkom. V utorok, 16. novembra spustil časopis aj svoju novú web stránku, ktorá ponúka obsah navyše. Stačí navštíviť www.mojatrnavska.sk.
 
TO ABU informovala Soňa Krajčovičová
 
facebook sharing button Zdieľaj
Decembrové číslo časopisu Moja Trnavská arcidiecéza

Na ilustračnej snímke najnovšie číslo časopisu Moja Trnavská arcidiecéza. (Foto: mojatrnavska.sk)

NOVINKY