Arcibiskup Ján Orosch slúžil svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete

TRNAVA 27. februára 2022 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dnes na poludnie slávil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete.

Trnavský arcibiskup Ján Orosch už od momentu vypuknutia vojny na Ukrajine intenzívne sleduje všetky prichádzajúce smutné správy o vyhrotenej situácii u našich východných susedov. „Tieto správy mu spôsobujú obrovskú bolesť v srdci podobne ako i každému jednému z jeho najbližších spolupracovníkov arcibiskupskej kúrie,“ povedal pre TO ABU hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík.
 
V úvode dnešnej svätej omše v katedrále trnavský arcibiskup Ján Orosch pozval všetkých veriacich, aby sa v úmysle, na ktorý slávil túto svätú omšu, zjednotili spolu s ním a ostatnými biskupmi Slovenska, aby čo najskôr utíchli zbrane a nastal opäť mier.
 
Slovenskí biskupi pozvali veriacich k modlitbám a pôstu za Ukrajinu. „Vojna na Ukrajine spôsobí utrpenie mnohých ľudí. Naše srdcia nech sú otvorené pre tých, ktorí budú potrebovať pomoc. Nebojme sa podeliť, prejavme lásku. Bude to náročný čas, skúška pre všetkých,“ uviedli biskupi Slovenska.
 
„Modlime sa každý deň za skončenie vojny. Vkladajme túto prosbu do svätých omší a Eucharistických adorácií, obetujme na tento úmysel pravidelne svätý ruženec. Každý piatok sa za ukončenie konfliktu postime a na blížiacu sa Popolcovú stredu nech je prísny pôst vyjadrením nášho zjednotenia s modlitbou Svätého Otca za obnovenie mieru na Ukrajine,“ napísali biskupi Slovenska.
 
Túto prosbu adresoval na konci svätej omše všetkým veriacim Trnavskej arcidiecézy i generálny vikár Peter Šimko, ktorý pri čítaní nedeľných katedrálnych oznamov apeloval na toto naše spojenie sa so Svätým Otcom na Popolcovú stredu prostredníctvom prísneho pôstu obetovaného za obnovenie mieru na Ukrajine.
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Arcibiskup Ján Orosch slúžil svätú omšu za pokoj a mier na Ukrajine i vo svete

Ilustračná snímka. (Foto: Matúš Hasil)

SPRÁVY

 

NOVINKY