Keďže na Slovensku sa postupne zhoršuje epidemiologická situácia, Trnavská novéna 2021 bude od soboty 13. novembra do nedele 21. novembra prebiehať s obmedzenou účasťou verejnosti. Účasť veriacich na svätých omšiach sa bude riadiť podľa aktuálne platného COVID automatu. Keďže okres Trnava sa od 8. novembra nachádza v bordovej farbe na COVID automate, sväté omše v Bazilike sv. Mikuláša budú slávené tak, aby boli dodržané platné civilné predpisy.
Sväté omše o 6:30 h, 8:00 h, 10:00 h a o 18:00 h budú slávené v režime „základ“. Pri pravidle 1 osoba/15 m2 môžu byť v Bazilike sv. Mikuláša prítomní veriaci v počte 110 osôb.
Všetky sväté omše o 16:00 h budú slávené v režime „očkovaní“. V tomto prípade môžu byť v Bazilike sv. Mikuláša prítomní veriaci bez limitu, avšak s povinným zoznamom účastníkov.
Paralelne s hlavnými svätými omšami o 18:00 h v Bazilike sv. Mikuláša budú slávené sväté omše aj v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, aby sa na Novéne 2021 mohlo zúčastniť čo najviac veriacich podľa súčasných obmedzených možností. V režime „základ“ sa do katedrály zmestia veriaci v počte 110 osôb.
Svätá omša v sobotu 13. novembra o 10:00 h bude slávená v režime „očkovaní“. Gréckokatolícka liturgia v sobotu 20. novembra o 15:30 h bude slávená v režime „základ“.
Tohtoročná Trnavská novéna tak bude opäť hlavne mediálna. Všetci veriaci na Slovensku, ale i v zahraničí, budú môcť byť účastní na hlavných svätých omšiach cez televízne či rozhlasové prijímače. Priame prenosy z Trnavskej novény budú môcť naživo sledovať vďaka slovenskej katolíckej televízii LUX a počúvať vďaka slovenskému katolíckemu rádiu LUMEN. V sobotu 20. novembra bude svätá omša v maďarskom jazyku o 11:30 hodine prenášaná v priamom prenose RTVS.
-to abu-