01.12.2024
KOMÁRNO 1. decembra 2024 - Trnavská arcidiecéza má nového diakona. Stal sa ním Martin Alan Szöllősi z farnosti Komárno.
Posvätný rád diakonátu prijal z rúk trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha v sobotu 30. novembra v Bazilike sv. Ondreja v Komárne.
Trnavský arcibiskup Ján Orosch v homílii počas slávnostnej svätej omše zdôraznil, že v samotných textoch vysviacky sa opakovane spomína kandidát diakonátu ako duchovný syn. Vysviackou kandidát vstupuje do novej duchovnej rodiny, a práve v tomto duchu prijíma záväzky, ktoré sú s týmto stavom spojené, ako syn. Na záver poprial Martinovi hojnosť síl Ducha Svätého, aby verne a oddane slúžil veriacim, ku ktorým bude poslaný.

„Verím, že si ma povolal Pán Boh, a to do osobného vzťahu s ním, v ktorom mám najmä jeho lásku prijímať, aby som ju potom aj ja mohol dávať ľuďom, ku ktorým ma pošle,“ povedal novovysvätený diakon Martin a dodal, že túži hľadať a objavovať to, čo má pre neho pripravené Boh v každodennosti života, v ktorej sa mu dotvorí mozaika jeho poslania.
Foto: Ján Bednárik