TRNAVA 2023. június 24. - Június 22-én, csütörtökön, nagyszámú diák, tanár és a trnavai állami általános és középiskolák igazgatóinak részvételével ünnepélyes "Te Deum" szentmisét tartottak a Keresztelő Szent János-székesegyházban.
A szentmisét zeneileg a Boldog Laura Szakközépiskola és Szakiskola fiataljai kísérték. A focelebráns Mons. Ján Orosch, trnavai érsek, aki szentbeszédében többek között a pedagógusok iránti tisztelet fontosságára emlékeztette a diákokat.
Ez az erény különösen szükséges ezekben az idokben, amikor a tekintély tisztelete láthatóan eltunoben van a társadalomból. Jó szünidot kívánt nekik, hogy a vakáció után újult erovel térhessenek vissza az iskolai környezetbe, és folytassák a legteljesebb mértékben a tanulást. Azt is kívánta nekik, hogy ne csak új erot merítsenek a következo tanévre, hanem lelki ajándékokat is az Úrtól.
A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva