12.09.2022
BOJNICKY, 2022. szeptember 12. - Az aratás alkalmából hálaadó szentmisét tartottak az idei termésért és Isten áldásaiért szeptember 11-én, vasárnap a bojnicai Magyar Szent Alzbeta filia templomban.
A szentmisét a Dvorníky plébánia lelki gondnoka, Vdp. Tapusík Róbert, aki a szentbeszéd során az ágostonos plébániához szólt. Homíliájában hangsúlyozta a hálát azért, amink van, és azért, amink nem kell, hogy legyen. A homília szövegeiben többször imádkozott azokért is, akik különbözo okokból nem rendelkeznek ilyen áldásokkal.

A szentmisét a felújított templomban a felújított plébánia kórusának éneke kísérte, a padsorok nagy támogatásával. A szentmise után a hívek megtekinthették a templom díszítését is, amely közvetlenül a Bojnicérol származó gyümölcsökbol készült.
A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva