06.04.2021
BRATISLAVA, 2021. április 6. - Április 11-én, vasárnap délben tíz percen keresztül szólalnak meg a szlovákiai katolikus templomok harangjai, hogy a híveket imára hívják a Covid-19-ben elhunytakért és a világjárvány minden más áldozatáért.
Aprilis 11-én, vasárnap a katolikus egyház az Isteni Irgalmasság vasárnapját ünnepli, amely a húsvéti oktávát zárja, és az Isteni Irgalmasság misztériumát emeli ki. Ez Krisztus szenvedésében, halálában és feltámadásában teljes mértékben megnyilvánult. A püspökök ezt a vasárnapot választották arra, hogy Isten irgalmát kérjék az elhunytak számára és Isten segítségét a gyászolók számára.
Minden püspök atyával megállapodtunk abban, hogy ezen a napon a különböző egyházmegyék plébániáin a harangok megkongatásával arra hívjuk a híveket, hogy együtt imádkozzanak a világjárvány minden áldozatáért. Imádkozni fogunk azért a több mint 10 000 emberért, akik a Covid-19-nek estek áldozatul, de mindazokért is, akik a világjárvány okozta helyzet következtében haltak meg, valamint szeretteikért és túlélőikért". mondta a CCC-nek a Szlovák Püspöki Konferencia elnöke, Msgr. Stanislav Zvolenský. A püspökök arra kérik papjaikat, hogy április 11-én, vasárnap délben minden plébánián tíz percre engedjék le a harangokat, és kérik a híveket, hogy imádkozzanak ezért a szándékért.
Forrás: tkkbs.skA cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva