TO ABU

TRNAVA, 2022. október 21. - Október 18-án, kedden, amikor a gyermekek világszerte csatlakoznak az Egymillió gyermek imádkozik a rózsafüzérért, a trnavai Prednádrazie Gyermek- és Családközpont vezetősége csatlakozott a felhíváshoz, hogy imádkozzanak a világ békéjéért és egységéért.

Martina Krchnáková igazgató és a központ munkatársai vezetésével, valamint a plébános vdp. Patrick Katrinec plébános és Ivetka Masnikova asszony és családja zenéjének kíséretében a gyerekek elmélkedtek, örömteli rózsafüzért imádkoztak a Fatimai Szuzanya szobra elott. Mivel a plébánia szomszédos a központtal, a plébánia adminisztrátora gyakran találkozik ezekkel a gyerekekkel, misére járnak a lelkigyakorlatos központba, és többen ott részesültek a szentségekben is.

A plébánia lelkiatyja befejezésül elmagyarázta a gyerekeknek, hogy a Szuzanya a mi közös Anyánk, bíznunk kell benne, és naponta kérnünk kell a segítségét. Záró imával a gyermekeket, fiatalokat, barátokat, jótevoket a Boldogságos Szuz Mária oltalma alá szentelte, és mindannyiuknak megadta a knáza áldását. Az ima szavai különösen jól csengtek ebben a környezetben: "Hozzád akarjuk vinni mindazokat, akiket a szívünkben hordozunk: szülok, testvérek, barátok, ..., de azokat is, akik bántottak minket."

Az imádkozó gyermekek, bár nem a családjukban nonek fel, bátorítást és áldást jelentenek a Trnava - Prednádrazie római katolikus plébánia számára. A hívek reménykednek abban, hogy jó jó lelki vezetés mellett ok is megtapasztalják Isten szeretetét. Nagy vágyuk, hogy a Szuzanya, aki Fatimában megjelent a kisgyermekeknek és fontos üzenetet bízott rájuk, a gyermek imáján keresztül imádkozzon a családok gyógyulásáért, a világ békéjéért és nyugalmáért."

Az ABU-t Mária Novosedlíková tájékoztatta: Mária Novosedlíková.

A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva