TO ABU

BRATISLAVA, 2022. január 26. - Szent Pál apostol megtérésének ünnepe jelentős nap a vincinniaiak számára, hogy megemlékezzenek a missziós társaság lelki születéséről, amelyet a Szentlélek Szent Vince de Pál apostol által nevelt egyházában az örömhír hirdetésére.

A pozsonyi Szent Vince de Paul-templomban celebrált ünnepi szentmisén 405 évvel ezelott volt a Missziós Társaság lelki kezdete.

A szentmise focelebránsa Ján Orosch trnavai érsek volt. A szentbeszédben P. Brezáni Tamás CM, a vincinniaiak tartományfonöke szólt a jelenlévo papokhoz és hívekhez. Rámutatott Szent Vince erejének forrására, amely Isten Igéje volt. Ez vezérelte tevékenységét, igehirdetését és egész életét, ezért Szent Vincét Isten Igéjének múzsájának is nevezhetjük. A szentmise végén a missziós társaság tagjai - mint minden évben szokás - megújították szentáldozásukat, hogy megújult elkötelezettséggel és buzgósággal hallgassák a Pásztor szavát, és huségesen szolgálják ot szolgálatukban."

Ezrol az ABU-ról Borzecký Patrik CM tájékoztatott.

A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva