TRNAVA, 2024. február 27. - Trnava érseke, Mons. Ján Orosch hétfőn, február 26-án kinevezte Mons. Jozef Markót a trnavai Szent Miklós Kollégiumi Káptalan tiszteletbeli kanonokává.
A trnavai érsek Mons. Ján Orosch a Szent Miklós bazilikában található Szent Miklós Kollégiumi Káptalan kanonokjainak javaslata alapján a trnavai érseki hivatal Szent Kereszt felmagasztalása kápolnájában tartott szentmise során átadta a kinevezési rendeletet és a kanonoki jelvényeket Mons. Jozef Markónak.
A trnavai Szent Miklós Kollégiumi Káptalan új tiszteletbeli kanonokja nem félt jó tanúságot tenni Mesterérol, Jézus Krisztusról, akinek egész életét a knesszai szolgálatban szentelte. Ezt a huséget még a 20. század 40 évén át az egykori Csehszlovákiát uraló totalitárius kommunista rendszer nehéz idoszakában sem habozott megmutatni.
Mons. Jozef Marko Stiavnické Banyban született, és 1972. június 17-én szentelték pappá Pozsonyban. Káplánként szolgált Zeliezovce, Stary Tekov és Hronsky Benadik településeken. Plébániai adminisztrátorként Hrusovban és Dolné Plachtince-ben dolgozott. Plébánosként Bátovcén, majd adminisztrátorként Zemberovcén és Dlhán. Végül 2004 óta Dobrá Voda plébánosaként szolgál Dobrá Voda plébánián, ahol azóta is dolgozik. 2017-ben Ferenc pápa kinevezte Oszentsége káplánjává (Ferenc pápa káplánja)
Az ABU-t a trnavai érseki titkárság tájékoztatta.A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva