TO ABU

KÁTLOVCE, 2021. december 13. - Advent harmadik vasárnapján (Dominica Gaudete) szentmisét tartottak a kátlócai Szentlélek plébániatemplomban. Ezt celebrálta Mons. trnavai érsek. Ján Orosch a helyi plébánossal, Vdp. Pavel Zemko.

A szentbeszéd során Ján Orosch trnavai érsek a trnavai érsekség összes énekesét bátorította. A pápa szavaival "az utca misszionáriusainak" nevezte ezeket a fiatalokat, és hozzátette, hogy minden téren, minden utcán és minden családban terjesszék Krisztus születésének örömhírét.

Az ünnepséget a templomi kórus éneke kísérte, és a szigorú állami egészségügyi eloírások betartásával a plébánia gyermekei és fiataljai vettek részt rajta. A szentmise végén érsek atya ünnepélyesen megáldotta a Jó Hírt énekloket, és kiküldte oket, hogy hirdessék az örömhírt az egész Trnavai Félegyházmegyében. Az idei, 27. alkalommal megrendezett Tegyünk valami jót témája mellett a karácsonyi elotti idoszakot az a vágy is jellemzi, hogy anyagilag támogassuk a Jó Hírt Afrikában megvalósuló projekteket. A kátlovcei adáságazat az egyházközség, az önkormányzat és a jótevok támogatásával sikerrel járt."

Az ABU-t Dávid Chrvala, a Trnavai Folyóegyházmegye Jó Híradójának koordinátora tájékoztatta.

A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva