05.10.2020
RUZINDOL, 2020. október 5. - A ruzindoli egyházközség Biely Kosztol filiájával azzal az ötlettel állt elő, hogy ezekben a nehéz időkben különös módon forduljanak az Úrhoz, és kérjenek védelmet a járványtól és az egész egyházközség temetéséért.
Elhatározták, hogy 24 órás megszakítás nélküli szentségimádást szerveznek, amely alatt a hívek eljönnek a templomba, és Krisztus lábainál tölthetnek idot.
A rendezvény október 2-án, pénteken szentmisével kezdodött a St. Péter Mikula helyi plébános, aki ezt követoen kitette az Oltárt a magánáhítatra egészen reggelig, amikor a szentségimádás átköltözött a fehérvári Krisztus Király filiális templomba. Az esemény október 3-án, szombaton ismét szentmisével zárult a fehérvári templomban.
,
,
,
A szentmiséken és a szentségimádáson természetesen soha nem volt ötvennél több ember a templomban. A szukös körülmények ellenére sikerült az egész rendezvényt szigorúan higiééniai intézkedésekkel (kézfertotlenítés, mindig zsebkendo, térközök stb.) megszervezni. Az emberek egy online urlapon keresztül vagy közvetlenül a templomban jelentkeztek meghatározott órákra, hogy mindig legyen valaki az Úr mellett, ugyanakkor ne érkezzenek egyszerre túl sokan' - tájékoztatott Juraj Svec plébános. Csodálatra méltó, hogy az emberek még éjszaka is szívesen eljöttek imádkozni és kérni az Urat. Az imádság alatt a hónap elso szombatján a fatimai áhítatot is imádkozták."
Mikula Péter helyi plébános felidézte, hogy "sok évvel ezelott egy pap azt mondta nekem, hogy ha Jézus Szent Szívének ünnepén ünnepeljük az elso péntekeket a plébániákon, akkor a plébániáink lelkileg élok maradnak. Ez az áhítat kétségtelenül magában foglalja a Szentségimádást. Jézus Szíve szeretetének ereje egyének és családok tucatjait vonzotta egymáshoz a 24 órás szentségimádás alatt plébániánkon. Együtt adtunk hálát a hit ajándékáért, dicsoítettük az Urat, és kértük tole a lelki megújulás ajándékát az egész plébánia számára. Ugyanakkor imádkoztunk az új koronavírus megfertozodésétol való megóvásért, a betegek gyógyulásáért és a karanténban lévok türelméért."
Nem csak a plébánia lelkipásztora volt elégedett, hanem maguk a plébánián élok is, akik kiváló minosítést adtak az eseménynek. "Az imádság egyszeruen félelmetes volt, és megvolt a maga különleges caro. Feláldozni az idodet, kilépni a komfortzónádból, az alvásból és imádkozni másokért... Azt hiszem, ez minden plébánost segített - akár személyesen, hogy lelkileg növekedjen és megújuljon, akár a plébánia egészét, hogy egyesüljön az imádságban és a szeretetetben" - vallja Michaela (18), egy rozsindolai plébániai tag, aki az éjszakai órákban virrasztott. "Bátorítjuk a többi plébániát, hogy szervezzenek hasonló eseményt. Bízzunk az Úrban és tárjuk elé törekvéseinket. Ma különösen szükségünk van arra, hogy felismerjük, hogy Isten nélkül az életünkben nemcsak a teszt egészség, hanem a béke, az öröm és a szeretet is elvész. De "mindent megtehetünk O általa, aki megerosít minket" - mondta Juraj Svec."
Forrás: tkkbs.skA cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva