TO ABU

TRNAVA, 2024. február 20. - Február 17-én, szombaton egy harmincfős csoport Pozsony-Ruzinovból, Miroslav Valek CM atya és Petr Majercik CM atya vezetésével zarándoklatra indult a trnavai Szűzanyához.

A program szentmisével kezdődött a Szent Miklós-bazilikában, amelyet Ján Orosch trnavai érsek celebrált.

Homíliájában Miroslav atya a kelengyét szívünk megújulásának jeleként használta, a püspöki karikát pedig arra a karikára emlékeztette, amelybol a Szuzanya Csodálatos Medálján a sugarak ragyogtak. Jan Orosch érsek ezt követoen elmondta az oltárzarándokoknak Stanek ministráns történetét, aki egy hasonló gyurut talált, miután az lepergett Gabris püspök kezérol. Ezért a pozsonyi fiú késobb érseke lett. A szentmise után a két plébánia ministránsai együtt imádkozták a szent rózsafüzért a Mária-kápolnában, a csodás trnavai Szuzanya képe elott.

A ministránsok ezután ellátogattak a trnavai érseki hivatalba, ahol elfogadtak egy meghívást ebédre és egy újabb, ezúttal kötetlen találkozóra. Finom gulyás és desszertek várták oket az asztalon. Ott van még az Európa Tanács kérdése is, az, hogy a trnavai parlamentet a Rózsafüzér ajándékának és a trnavai parlament érdekeinek olyan nagy befolyása volt. Angela Merici Általános Iskolába a Minisztertanácsot, a trnavai Minisztertanácsot pedig a Trnavai Minisztertanács vezette. A napi program végén a rozsinai ministránsok elárasztotta oket a hála a sikeres rendezvényért, amelynek során meglátogathatták trnavai testvéreiket. Mindannyian remélik, hogy a jövoben is lesz hasonló rendezvény.

A ruzsinai ministránsok tájékoztatták az ABU-t..

A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva