TRNAVA, 2025. március 25. - A Ferenc pápa által kezdeményezett "24 óra az Úrért" világméretű kezdeményezés idén március 28-án, pénteken kerül megrendezésre a trnavai érsekség plébániáin is.
A trnavai érseki hivatal meghívta a Trnavai Foegyházmegye plébániáinak papjait, hogy csatlakozzanak ehhez a fontos lelki eseményhez, és a 2025-ös jubileumi év megünneplésének keretében hívják híveiket, hogy mély és oszinte bunbánattal töltsenek idot az Úrral.
"Hisszük, hogy a plébániákon és közösségekben megtaláljuk a módját annak, hogy közelebb kerüljünk Istenhez, akár közös vagy csendes imádság, bunbánati áhítat, dicsoíto ima vagy 24 órás imádság formájában" - mondta Dusan Kolencik, a trnavai érseki kúria kancellárja.
A kegyelmi ido alatt a hívek átérezhetik a Szentírást, imádkozhatják a Szent Rózsafüzért, az Isteni Irgalmasság káptalanját vagy a Válság útját. AJubileum 2025 hivatalos honlapján megtalálálható az engesztelo eucharisztikus áhítat terve és az eseményre vonatkozó vizuális felajánlás.
A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva