TRNAVA, 2022. november 25. - November 24-én, csütörtökön Trnava a Szent Laura Pedagógiai Szakközépiskola 30 éves fennállásának kerek évfordulójáról emlékezett meg az Úristen iránti hálaadással.
A Keresztelo Szent János székesegyházban a szentmisét ebbol az alkalomból a trnavai érsek, Mons. Ján Orosch. Koncelebrált az érseki kúria és az iskola több papja.
Ján Orosch trnavai érsek szentbeszédében rámutatott a katolikus iskola szerepére és küldetésére a 21. században. A jelenlévoket tájékoztatta az iskola védoszentjének, Boldog Laura Vicunának az örökségérol, aki életét áldozta azért, hogy édesanyja megtérjen az erkölcstelen életbol.

A történelmi Marianum-teremben ünnepélyes akadémia következett. Az iskola evangéliumi kórusa által eloadott új iskolai himnusz hangzott el az elején, majd Lubos Hasan, az iskola igazgatója szólt a jelenlévokhöz. Az ünnepi hangulatot fokozta az iskola új címerének bemutatása, amelyet Ladislav Vrtel, Szlovákia hírnöke tervezett. A címert Lenka Bartalosová, a pozsonyi Állami Levéltár igazgatója kíséretével ünnepélyesen adta át az iskola igazgatójának.
Ján Orosch nagyszombati érsek rövid beszédében felidézte a jubileumi egyházi iskola elso éveit, és átadta az iskolának a Nagyszombati Folyóházmegye emlékérmét. Az érsek kezébol az iskola igazgatója átvette a trnavai érseki szék tiszteletbeli értékelőjének címet adományozó dekrétumot is. A program szép része volt az iskola egykori diákjainak fellépése, akik szóval vagy muvészi eloadással mutatkoztak be.

A cikk a DeepL szolgáltatás segítségével lett lefordítva