Už po štvrtý raz budú na Arcibiskupskom úrade podávať pôstnu polievku

TRNAVA 20. marca 2017 - V stredu 5. apríla sa na Arcibiskupskom úrade v Trnave uskutoční už 4. ročník charitatívneho projektu „Pôstna polievka“. Všetci ľudia dobrej vôle sú v tento deň pozvaní do veľkej jedálne Arcibiskupského úradu v Trnave, vchod z ulice M. Sch. Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria, v čase od 18.00 h do 20.00 h.

Výťažok z tohtoročnej pôstnej polievky, podávanej na Trnavskom arcibiskupskom úrade, poputuje tento rok na konkrétny cieľ, ktorým je zriadenie Centra pre tehotné ženy, matky s deťmi a rodiny v Ružomberku. Trnavské arcibiskupstvo tak podporí pôstnu iniciatívu „Podeľme sa!“ organizátora podujatia, ktorým je Katolícke hnutie žien Slovenska.
 
Polievka sa bude vydávať v stredu 5. apríla 2017 od 18.00 do 20.00 hodiny vo veľkej jedálni Arcibiskupského úradu (vchod z ulice Mikuláša Schneidera Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria) v Trnave. Za túto polievku je možné zaplatiť ako za riadnu večeru (kto chce, môže i viac). Vyzbieraná suma poputuje do rúk predstaviteliek Katolíckeho hnutia žien Slovenska na zriadenie spomenutého Centra pre tehotné ženy, matky s deťmi a rodiny v Ružomberku.
 
Trnavské arcibiskupstvo zorganizovalo 3. ročník projektu vlani v marci. Pozvanie prijali desiatky ľudí. Za polievku, pri podávaní ktorej sa s nimi stretol aj trnavský arcibiskup Ján Orosch, zaplatili prítomní ako za celú večeru. Vyzbieralo sa 943,00 €. Vyzbierané peniaze vtedy putovali do rúk predstaviteliek Katolíckeho hnutia žien Slovenska na zriadenie Centra pre obnovu rodiny v Bratislavskom regióne.
 
Projekt Katolíckeho hnutia žien Slovenska „Podeľme sa!“ sa od ostatných zbierok na Slovensku odlišuje tým, že sa delím, nedávam almužnu, ale dávam to, čo si sám odopriem. Je spojená s liturgickým obdobím Pôstu, počas ktorého sa kresťania usilujú viac o to, aby si niečo odopreli a tým pomohli iným, ktorí sa nachádzajú v oveľa zložitejšej životnej situácii.
 
Už po štvrtý raz budú na Arcibiskupskom úrade podávať pôstnu polievku

Na ilustračnom foto - plagát pozývajúci k účasti na projekte "Pôstna polievka" v tomto roku 2017.

SPRÁVY

 

NOVINKY