Archív

Mesto Sereď vzdalo úctu živému Kristovi v Eucharistii

Mesto Sereď vzdalo úctu živému Kristovi v Eucharistii

|

SEREĎ 19. júna 2017 - Každoročne vo štvrtok po sviatku Najsvätejšej Trojice slávi Katolícka cirkev po celom svete slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi (Božie telo). Slávnosť je oslavou daru Eucharistie a úcty k Spasiteľovi skutočne prítomnému pod spôsobom chleba a vína v Oltárnej sviatosti. Viac »
Úmrtie: Mons. Ján Repiský odovzdal dušu svojmu Stvoriteľovi

Úmrtie: Mons. Ján Repiský odovzdal dušu svojmu Stvoriteľovi

|

LEVICE/TRNAVA 18. júna 2017 - V piatok 16. júna, zaopatrený svätými sviatosťami, odovzdal dušu svojmu Stvoriteľovi Mons. Ján Repiský, pápežský kaplán, assessor, hlohovecký dekan a farár na odpočinku. Zomrel vo veku 86 rokov života a 58 rokov kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia vo štvrtok 22. júna popoludní o 14:00 h pri zádušnej svätej omši vo farskom Kostole Ducha Svätého v Leviciach na Viac »

Úmrtie: Kňaz Peter Kučera sa vrátil do domu Otca

Úmrtie: Kňaz Peter Kučera sa vrátil do domu Otca

|

HLOHOVEC/TRNAVA 9. júna 2017 - Dnes v ranných hodinách si Pán života a smrti povolal do Večnosti svojho služobníka - kňaza Petra Kučeru. Zomrel vo veku 68 rokov života a 43 rokov kňazstva. So zosnulým kňazom sa rozlúčia v utorok 13. júna popoludní o 14:30 h pri zádušnej svätej omši vo farskom Kostole sv. Michala Archanjela v Hlohovci a pri pohrebných obradoch o 16:00 h na miestnom cintoríne, kde Viac »Trnava sa počas festivalu Lumen dotkla neba

Trnava sa počas festivalu Lumen dotkla neba

|

TRNAVA 5. júna 2017 - Festival Lumen prilákal do Trnavy tisíce ľudí. Jubilejný 25. ročník gospelového festivalu zavŕšila kapela Switchfoot zo San Diega v sobotu 3. júna, bodku za ním dala svätá omša v katedrále. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Do Festivalu Lumen zostávajú už len 4 dni!

TRNAVA 29. mája 2017 - O pár dní, 2. júna, privíta Trnava mladých z celého Slovenska i zo zahraničia na najväčšom festivale kresťanskej hudby v strednej Európe. Oslavu 25. výročia festivalu budú okrem Viac »