Archív

Šíriteľ fatimského posolstva - v službe po boku pápežov

Šíriteľ fatimského posolstva - v službe po boku pápežov

|

TRNAVA 11. októbra 2017 - Spomienkovej svätej omše za zosnulého biskupa Pavla M. Hnilicu SJ v nedeľu 8. októbra v Katedrále svätého Jána Krstiteľa v Trnave v tomto roku, kedy si pripomíname sté výročie zjavení Panny Márie vo Fatime, predsedal rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik. Spolu s ním svätú omšu koncelebrovali emeritný trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol a dvadsiatka rehoľných i Viac »


V Borovciach sa konala pietna spomienka na kňaza Poláka

V Borovciach sa konala pietna spomienka na kňaza Poláka

|

BOROVCE 10. októbra 2017 - Vo farnosti Borovce si pietnou spomienkou pripomenuli 30. výročie násilnej smrti správcu farnosti Štefana Poláka, ktorý bol v noci zo 7. na 8. októbra 1987 na fare v Borovciach násilne zavraždený. Počas troch dní prebiehal kultúrno-duchovný program. Ten vyvrcholil spomienkovou svätou omšou v nedeľu 8. októbra, ktorú spolu s pozvanými kňazmi celebroval trnavský arcibiskup Viac »Farnosť Hlohovec oslávila svojho patróna

Farnosť Hlohovec oslávila svojho patróna

|

HLOHOVEC 2. októbra 2017 - Farnosť Hlohovec 29. septembra slávila svojho patróna, ktorému je zasvätený aj farský kostol - sv. archanjela Michala. Pozvanie na túto slávnosť prijal Rastislav Nitran, farár v Chtelnici a hlohovecký rodák. Evanjelium predniesol diakon Lukáš Čmehíl. Viac »Slávnostným Veni Sancte bohoslovci otvorili nový akademický rok

Slávnostným Veni Sancte bohoslovci otvorili nový akademický rok

|

BRATISLAVA 27. septembra 2017 - V utorok 26. septembra slávili v bratislavskej Katedrále sv. Martina svätú omšu Veni Sancte, pri ktorej profesori, študenti, ale aj zamestnanci Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského prosili Ducha Svätého o pomoc a jeho dary v novom akademickom roku. Viac »
V Bzinciach pod Javorinou sa hralo "o život", vyhrali domáci

V Bzinciach pod Javorinou sa hralo "o život", vyhrali domáci

|

BZINCE POD JAVORINOU 18. septembra 2017 - Futbalisti PŠK Bzince pod Javorinou vyhrali v piatok 15. septembra priateľský zápas nad tímom Gól za život 6:2. Hetrikom sa blysol kapitán domácich Patrik Skovajsa. Tím Gól za život si pripísal dva body vďaka útočníkovi Lukášovi Zacharovi. Futbalové zápasy sú súčasťou projektu Gól za život. Jeho cieľom je komunikovať dôležitú úlohu mužov pri ochrane života Viac »


Žiaci trnavských škôl začali nový školský rok

Žiaci trnavských škôl začali nový školský rok

|

TRNAVA 18. septembra 2017 - V piatok 8. septembra v predpoludňajších hodinách kroky mnohých žiakov, študentov, pedagógov i nepedagogických zamestnancov základných či stredných škôl smerovali nie na tradičný Trnavský jarmok, ale do Katedrály svätého Jána Krstiteľa. Týmto dňom sa začínal nový školský rok Veni Sancte. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY